نکات ساخت پادکست حرفه ای

نکات ساخت پادکست حرفه ای:
در این مقاله، مراحل قانونی لازم را برای اطمینان از اینکه پادکست  شما به یک شروع عالی تبدیل خواهد شد، را یاد خواهید گرفت. ما همه چیز را از مفهوم تا تنظیم فنی، ارتقاء و کسب درآمد پوشش خواهیم داد. هر پادکست متفاوت است، اما این راهنما باید به شما در مسیر حرکت شما از طریق فرایند کمک کند و امیدوارم برخی از الهام بخش پخش را جرقه بزند.

1. موضوعی را انتخاب کنید که به آن علاقه دارید:
قبل از اینکه شما اتاق ضبط  را ببینید، ایده خوبی است که به فکر این باشید که  چرا این پادکست را از ابتدا شروع می کنید. و این مرحله را به سرعت انجام ندهید! راه اندازی یک پادکست کار بسیار سختی است (شاید بیشتر از آنچه که شما فکر می کنید).

یک نقطه شروع خوب این است که درمورد موضوع تا جایی که می توانید به طور طبیعی و بی وقفه صحبت کنید و انرا درک کنید. ما شور و شوق واقعی شمارا درک میکنیم. اندازه گیری خوب اینست که یک نمایش تست را بدون یادداشت یا آماده سازی انجام دهید. آیا می توانید 30 تا 60 دقیقه را فقط در مورد موضوع خود صحبت کنید؟ خوب شما موضوع خود را پیدا کردید!

در حال حاضر، رادیو سرو را برای دیگر پادکست ها  جستجو کنید. آیا موضوع مناسب در مقایسه  با بسیاری از پادکست های موجود انتخاب کردید؟ سعی کنید از روش های مختلف برای نشان دادن خودتان استفاده کنید. به عنوان مثال، شما می توانید یک گروه  را با یک مخاطب هدفمند تر انتخاب کنید.

 

نکات ساخت پادکست حرفه ای

2. برند سازی پادکست:
اکنون که شما موضوع خود را انتخاب کرده اید، وقت آن است که شروع به ساختن پادکست خود کنید. درست مانند ایجاد محصولات یا خدمات، پادکست شما نام تجاری خاصی دارد. نام پادکست خود را با انتخاب یک نام خوب شروع کنید.

چیزی را انتخاب کنید که هر دو به یاد ماندنی است و به موضوع / مخاطب شما صحبت می کند. نظر من این است که نامهای مستقیم و توصیفی بهتر از نامهای انتزاعی یا بسیار خلاقانه کار می کنند. قبل از اینکه بتوانید مخاطبان خود را با لبخند قاتلان و محتوای پیشگامانه خود قلاب کنید، نیاز به جلب توجه آنها دارید. به همین دلیل نام پادکست شما باید  آنها را جذب کند. به یاد داشته باشید که بیشتر مخاطبان شما از طریق رادیوسرو یا جستجو Google، پادکست خود را کشف خواهند کرد. بنابراین ایده خوبی است که یک کلمه کلیدی یا دو عبارت را در نام نشان دهید.

3:بگذارید حستان بنویسند نه ذهنتان:

پادکست دارای تفاوت هایی با رادیو می باشد که یکی از آنها این است که شما میتوانید در پادکست راحت باشید!

به شخصه تعداد زیادی از افراد را دیده ام که در هنگام ضبط یا ارایه پادکست، طوری صحبت میکنند انگار که ناراحت هستند.

یادتان باشد مخاطبینتان برای خودتان و حرف های نابتان به شما گوش میدهند نه چیز دیگری؛پس سعی کنید حرف هایتان را ناب کنید، آنهم باب دل طرفدارانتان.

نکات ساخت پادکست حرفه ای

نویسنده:هومان نمکی زاده

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوارابزار